Vítám vás na svých stránkách Mandalového světa a těším se z toho, že jste přijali pozvání , protože tvoření je moje láska.  Nacházím v něm  svoji vnitřní svobodu a harmonii . Žiji v lásce a radosti a důvěřuji životu, obklopená rodinou a laskavými lidmi. Mám ráda umění a kreativitu a vnímám krásu kolem sebe i uvnitř, kterou zachycuji a přenáším do výtvarných projektů
Během času jsem vytvořila kolem sebe Mandalový svět, svět klidu, harmonie a souznění se sebou .

Výtvarná tvorba

      Už jako malá holka jsem našla lásku ke tvořeníkreativitě, kterou jsem rozvíjela a  předávala dál především dětem ve výtvarných kurzech, které stále pořádám. Za ty roky jsem vytvořila mnoho výtvarných projektů a výstav.Kromě těchto aktivit  jsem se věnovala a stále věnuji vlastní tvorbě.
      Začínala jsem tvorbou portrétů, přes abstraktní kompozice, prošla mnohými kurzy tvoření  jako je enkaustika, korálkování, drátkování, pletení z papíru, výroba panenek z plsti,šití patchworku a mnoho dalších...........Bavilo mě vyzkoušet různé materiály a postupy a FASCINOVALO mě vždy, že z toho vzniklo něco opravdu nádherného. a dokonalého.

 

 Výtvarná tvorba mě vedla k vlastní spiritualitě. Hledala jsem cestu, jak žít a být spokojená. Jóga mi pomohla vrátit se sama k sobě, zharmonizovat tělo i mysl,
 získávat svoji vnitřní svobodu a nezávislost. Začala jsem cvičit  také qi gong, meditovat, přečetla jsem mnoho knih osobního rozvoje, učila se relaxovat a odpočívat.
A změnila jsem pohled na svět- zjistila jsem, že není ani dobrý,
ani špatný, ale takový, jaký ho chceme vidět. A energii jsem začala směřovat k sobě.Vyšla jsem na novou cestu, která nikdy nekončí a stále na ní nacházím
něco nového a obohacujícího. Začala jsem na svět pohlížet radostně a s laskavostí. Velmi silně jsem vnímala krásu kolem sebe a ta    otevírala mé nové tvůrčí schopnosti.

Umění jako léčba

UMĚNÍ nám pomáhá najít klid a harmonii, opustit na chvíli vnější svět a pohlédnout do toho našeho, vnitřního. V klidu a tichu  zde můžeme najít odpovědi na naše otázky, problémy, se kterými si nevíme rady.
    Při jakémkoli tvoření jsme vždy v přítomném okamžiku a užíváme si TADY a TEĎ.Vybíráme si barvy a motivy, nezatížení myšlenkami CO NA TO ŘEKNOU OSTATNÍ? CO Z TOHO BUDE? JAK SE MI TO POVEDE? Výběr barev souzní s naším momentálním vyladěním a vibracemi, kde se momentálně nacházíme  a co teď právě řešíme.
    Pokud se nám podaří odpoutat se a příliš nelpíme na výsledku, pracujeme s lehkostí a hravostí ,vytvoříme nádherná umělecká díla.

MANDALY

        V době, kdy jsem nacházela samu sebe, jsem objevila mandaly, ze kterých jsem byla nadšená. Kruhové tvary a barevné vzory plné harmonicky laděných prvků mi dokonale učarovaly.Objevovaly se najednou všude kolem mě, v chrámech, kostelích, vytvořené z přírodnin, listů, kamínků a květů.....
  A tak jsem vytvořila své první mandaly, které byly jaksi nedokonalé, ale  zajímavé a vábící naše oči stále si pohrávat s barvami a tvary. U nás v obýváku visí moje první mandala, kterou jsem namalovala rychle a od ruky, ale je to srdeční záležitost. Kdokoli k nám přišel, říkal, že tady cítí pozitivní energii. Byla to intuitivní kresba.....Samo mě to pak vedlo k novým technikám, barvám, ornamentům.Začala jsem tvořit volněji a s lehkostí.Našla jsem podporu rodiny i přátel.Tvoření je moje láska.